Bortsett fra gardinen begynner mitt syrom å bli ferdig!
Jeg har kjøpt meg ett ekstra skrivebord sånn at det er plass til Elna press´n min og kuttematta. Nå kan det ligge fremme hele tiden, så slipper jeg å pakke opp og ned.

Fra bloggehjørnet mitt kan jeg se tv- men stolen er mere for at husbonden kan sitte å se på tv med meg, mens jeg syr. (vi er selskapsmennesker, som ikke liker oss alene)
Syrommet er mindre en kjellerstuen på Nesøya, men på dette rommet er alt mitt. På Nesøya fungerte syrommet også som gjesterom.
Jeg har laget oppheng for mine nødvendige broderirammer og silkepapir. Silkepapir tar irriterende stor plass og i tillegg krøller det seg fort. Her henger det fint, og det er lett å ta løs ett og ett ark. Stangen er fra iKEA og er oppeng til kjøkkenutstyr.
Sytråd holderen. Stor hobbyplate som husbonden borret en million hull i og satte i treplugger. Den ble malt og hengt opp. Nå oppbevares mine trådsneller uten krøll.
Pakkepapiret mitt i en stor glassvase. Så slipper papiret å brekke og krølle seg.
Hvite esker med diverse hobbyeffekter.
Tallerkenhyller både på Celines rom og hos meg. Jeg liker å bla i bøkene mine.
Bak døren har vi hengt strykebordet på to store kroker. Lett tilgjengelig (hvis noen skulle ønske å stryke, mens andre syr )
Døren venter på ett strøk blank maling og ny vrider. Klokken er en kjedelig ikea klokke som er plukket fra hverandre og malt.
Hobbyskap. Inneholder plastbokser som er gjennomsiktig. Da er det lett å se hvor det riktige blondebåndet ligger eller hvor den rette tusjen er.
Pressa bruker jeg utrolig mye og jeg er veldig fornøyd med at den nå kan stå klar fremme.
Bloggehjørnet mitt. Her er det lov å kose seg. Akkurat nå sitter jeg med en kopp kaffe, blogger og har ett øye på tv3 sitt nye program om samlere. Jeg liker organiseringsprogrammer. :)
Ha en deilig kveld, og stem gjerne på oss i Postbankens store sommerkonkurranse Boligdrømmen 2010.
Stemme kan du gjøre her.
Christine
Du har jammen mange fine ideér, Christine. Kan du sende meg litt kreativitet i posten? :-)
SvarSlett♥ Siljemor
Så fint det har
SvarSlettblitt på hobbyrommet
ditt Christine,
en fryd for øyet
og en fryd for
deg,
jeg sier det igjen
det må være utrolig
deilig og befriende å
endelig være i hus ...!
stor klem
og ja vi stemmer
på dere hver dag, tror du
vinner ...!!!
♥
Wow, det må jeg si. Her er en dame som virkelig har orden i sysakene. Flott rom, og gode løsninger.
SvarSlettKlæm Susanne
Kjempeflott!!! :)))) Mannen holder på med gulvet på MITT rom, mens jeg har sett på samlere. ;) I løpet av uka er det min tur til å vise frem, håper jeg!
SvarSlettDet har blitt kjempelekkert!!!! Kos deg masse her ♥
*klem*
Nydelig hobbyrom. Så ryddig, stilfullt og vel organisert :)
SvarSlettOhhh la la!!!
SvarSlettDette er bilder vi i leilighet IKKE burde se, i alle fall ikke når vi har søm som hobby i tillegg ;)
Thihi...
OH YES, INGEN tvil om at jeg SKAL, SKAL, SKAL ha eget syrom når vi kommer i hus :D
KLEM
lekkert.klem fra åshild
SvarSlettKjempehyggelig rom som virkelig inviterer til kreativitet og koselige stunder.Her vil du nok stoorkose deg!
SvarSlettJeg vil også gjerne motta litt kreativitet i posten...
Fortsatt god arbeidslyst og lykke til med stemmesankinga.
Hilsen Alexandra
Du e utrulig flink til å organisere tingene dine.Syrommet ditt er kjempefint:)
SvarSlettSå herlig det må være å ha et helt eget rom til sysakene!:-) Håper jeg også får plass til det i nyhuset.
SvarSlettJeg sier som Siljemor, send gjerne kreativiteten i posten:-)
Wow(må jeg si igjen)!! Snakk om orden i sysakene :) Utrolig koselig og fint hobbyrom.
SvarSlettWow! Ikke rart at jeg stemmer på deg. Hilsen, Telma
SvarSlettBeundrer pågangen din Christine!! Tar du på deg oppdrag? Hihi :-) Håper du får noen fine avslappende dager også.
SvarSlettGodklem Jorid
Sukk.....jeg beundrer din organiseringsevne !! Kjempefint Christine-rom,regner med det blir mye brukt.
SvarSlettKlem :)
Så gjennomtenkt, praktisk og fint til minste detalj. Kan tenke meg du storkoser deg der. Sytråd bildet var helt genialt - både stilfullt og praktisk.
SvarSlettJeg ble veldig misunnelig nå - og igjen imponert over dine evner til å organisere og få det oversiktlig. Du er rett og slett dyktig!
SvarSlettJeg lurte litt på hvor du har kjøpt de hobbyskapene du nevner - med de glassdørene. Er det også IKEA?
Ha en fortsatt fin sommer og lykke til med det nye syrommet :-)
Å så flott hobbyromm. Mitt er bare kaos og ingen ting står i stil. Byyyyyyy
SvarSlettKlemmer fra Lena
Heisann!
SvarSlettJeg har bare en ting å si; FANTASTISK!!! For et flott hobbyrom du har! Takk for at du deler disse flotte bildene med oss.
Ønsker deg en fin sommer fortsatt! Klem fra Livy
Fantastisk! Må være deilig å ha et rom til bare hobby! Jeg kan se langt etter det enda, men i huset er det satt av eget hobbyrom, det blir artig å organisere;) hehe
SvarSlettHa en flott uke:D
Silje
Hei
SvarSlettSkikkelig flott hobbyrom du har!
Ha en fin dag videre.
Klem :D
For ett utrolig flott sy/hobbyrom du har fått deg. Skikkelig orden i sakene, og jeg digger den platen med all sytråden på :)
SvarSlettHa en fin dag!
Var det deilig ? :D
SvarSlettJeg har stemt i dag også! Når avsluttes boligdrømmen?
Håper dere får en deilig da, her regner det allerede!
Verdens fineste hobbyrom til verdens fineste kusine!!!
SvarSlettTakk for lån av bilstol - den er SUPER!!!
Klem til dere alle tre.
-Kusine Elisabeth *smask*
Fantastisk flott rom! Jeg er også så heldig at jeg har eget hobbyrom, men har nok ikke kommet så langt at jeg har fått organisert det så bra som du har det.
SvarSlettHa en fin dag!
Jeg er MEKTIG imponert over syrommet ditt! Hadde jeg bare hatt halvparten av alt det der hadde jeg vært meeeer enn fornøyd! :D
SvarSlettDette ble DRIT fint!!!!
SvarSlettGratulere!
Du? Hvor har du fått de hobbyskapene? Var de dyre?
Kjempeflott og praktisk syrom, der blir det godt å være! Likte spesielt godt den sytråd-holderen din. Skal vise bilde til min kjære å hinte litt, hos meg er det bare sytråd-kaos ;-)
SvarSlettHa en strålende dag!
Så flott og veldig organisrt det ble:) Må legge meg på minne noen av de smarte løsningene til dn ndagen vi skal begynne å pusse opp hobbyrommet (men det er n liten evighet til)..
SvarSlettØnsker deg en fin dag!
Klem
Ååå, så flott du har fått det! Du er en mester i organisering og sortering. Mange god tips å ta med seg i bloggen din.
SvarSlettHåper dere klarer å ta igjen forspranget i konkurransen. Har vært inne og stemt på dere:)
Du får det til!
SvarSlettDet hobbyrommet kan gjøre enhver misunnelig!
Selvsagt stemt!
Fantastisk flott syrom du har fått deg. Trur eg må pusse opp mitt eget nå. :)
SvarSlettKJEMPEFLOTT! Tenker kreativiteten vil flomme lett i et så lyst og trivelig rom... :-)
SvarSlettså fantastisk heldig du er som har slik ett fint rom. Jeg scrapper og kunne virkelig ha trengt ett slikt rom til å ha alle tingene mine i, uten å måtte dra alt frem og la det flyte utover spisebordet
SvarSlettEt fantastisk rom! Syns det er spesielt fantastisk at du har egen tv-stol for mannen, og du har jo helt rett - man vil jo ikke sitte alene på syrommet! En veldig god ide ;-)
SvarSlettHei, for et flott arbeidsrom du har. Jeg ble så inspirert av trådtavla di at jeg bare måtte lage min egen. Har lett overalt etter noe å ha trådsnellene i
SvarSlettHjoerdis