Sider

mandag, februar 10, 2014

Vektreduksjon- ut med barselmat.

I dag tidlig har jeg veid meg-sånn at jeg har en startvekt og målt sånn at jeg har en start i livvidden.  Jeg har ryddet ut av godisskuffen vår- den kan nå få nytt navn.  Jeg har satt opp en handleliste med sunne alternativer for snack- eple, jogurt av det sunne slaget, grønnsaker som jeg skreller og har klar i kjøleskapet, nutribar (masse), egg. skinke, ost, magerost, makrell i tomat, knekkebrød og te med fruktsmak. For meg er det viktig å ha masse tilgjengelig mat som er riktig å spise- fordi når man er sulten så er man sulten! Det er ikke aktuelt å sulte!

Jeg har også satt opp en liste med hovedingredienser jeg kommer til å trenge for neste dagers middag. Jeg har bestemt kylling for de voksne i morgen, mens barna får pølser på utflukt til lekeland. Onsdag blir laks, torsdag torsk og fredag kebab. Nå skal jeg bruke litt tid på nett for å finne deilige oppskrifter denne uken.

Så har jeg tatt frem storkoppen min- den jeg har funsaft i og drikker litersvis av hver dag. Drikke masse masse masse.

I dag ble det grønnsakssuppe av det vi hadde i kjøleskapet. og siden pølse var kjøttet vi hadde i kjøleskapet så brukte jeg pølse. Ikke optimalt- men jeg tar det vi har.
Dagens seeene frokost- laget på 1-2-3


Dagens middag

Dagens lunsj

Da er barselmatdagene over og vår sunne hverdag inntar Bussoliheimen slik det var før Philippa kom på tanke!


Christine




16 kommentarer:

  1. Lykke til! Jeg har gått ned på delvis 2-5 dietten og masse grønnsaksuppe i det siste! Digg!!!

    SvarSlett
  2. Så flink du er! Har lyst til å henge meg på, men viljestyrken er på bånn for tiden :/
    Hvordan er det med amming og kunstig søtningstoff forresten? Har du sjekket det?, hvis ja, hva fant du ut?
    Lykke til videre :)

    SvarSlett
    Svar
    1. Jeg har drukket Pepsi Max gjennom hele graviditeten- så da tenker jeg at det umulig kan være værre å få i seg kunstig søtningsmiddel nå enn da? Jeg skal spørre på helsestasjonen i neste uke:)

      Slett
  3. Hei! Så spennende å følge deg! Håper du legger ut skritt for skritt om hvordan du gjør dette og hva du skriver, for inspirasjon til dette trenger jeg :)

    Klem Tina

    SvarSlett
    Svar
    1. Skal prøve så godt jeg kan- spør gjerne om du lurer på noe :)

      Slett
  4. Hei
    Jeg også håper du legger ut skritt for skritt om hvordan du gjør det og menyer fermover for inspirasjon trengs.
    Jeg skal gå ned 25 kg og mannen min blir også med for han har fått påvist søvnapne (må starte opp og sove med maske)og da er det kjempeviktig å redusere vekta fortalte legen.

    Hilsen Solveig

    SvarSlett
  5. Hei, tenkte på deg og det hvite brannslukningsapparatet ditt da jeg leste dette.
    Kanskje best å fjerne innlegget med den DIY'en, eller legge til en advarsel.
    Du kan faktisk få trøbbel med forsikringen din hvis du maler apparatet, da må du i tilfelle ha minst ett rødt tilgjengelig også.
    Synd for jeg synes jo ditt er ganske så mye lekrere enn den røde "kladden" jeg har stående i gangen ;)

    http://www.aftenposten.no/bolig/Hvit-eller-svart-brannslukker-Ikke-lov-7465458.html#.UvpDnGJdW6M

    Ha en fortsatt fin dag

    SvarSlett
  6. Er selv i gang med livsstilendringer og kommer til å følge med deg og plokke opp tips.
    Selv er jeg i gang med grete roede:)

    Lykke til!

    SvarSlett
  7. Er selv i gang med livsstilendringer og kommer til å følge med deg og plokke opp tips.
    Selv er jeg i gang med grete roede:)

    Lykke til!

    SvarSlett
  8. Lykke til! A happy wife = a happy life :-)

    SvarSlett
  9. Jeg vet hvor opptatt du er av brannsikkerhet, så jeg må bare sende deg denne linken:

    http://www.aftenposten.no/bolig/Hvit-eller-svart-brannslukker-Ikke-lov-7465458.html#.UvpzJbSj-sM

    Kjempemasse fin design!!

    SvarSlett
  10. Tusen takk for at du deler:-) Det er så inspirerende å følge med på fremgangen, tips & tricks:-) Veldig god måte å gå ned i vekt på dette, gleder meg til å komme i gang jeg også. Jeg passerte siste barseluke i forrige uke en gang, så nå er det på høy tid å kaste sukkeret og hvetemelet ut vinduet!! Blir spennende å se fortsettelsen hos deg.

    Klem Lisa

    SvarSlett
  11. http://www.aftenposten.no/bolig/Hvit-eller-svart-brannslukker-Ikke-lov-7465458.html#.UvqdJmJdW6M

    SvarSlett
  12. Hei på deg! Har fulgt deg lenge og takket være din inspirasjon fikk jeg redusert vekten med 12 kg i løpet av 2013! Har slitt med å komme i gang etter jul, det ble litt mye kos etter 1 år uten noe sjokolade.......men nå blir det andre "boller", takk for nye inspirasjon!! Hvilke nutribar bruker du? Her har det gått i å ha nutrilett brownie bar i vesken eller wasa sandwich/crisp&cereals. Andre gode små måltid tips?? Masse lykke til, we can do it we can do it!! Hilsen ei fra Sørlandet

    SvarSlett
  13. ❤️❤️❤️We can do it!!! Jeg tror min bar heter caramel eller er de fudge. Jeg skal sjekke.

    SvarSlett
  14. Min gravide sykepleierdatter som sliter med høyt blodtrykk,sier det er mye mer koffein i Pepsimax enn Cola zero..Tenker da på de som ammer,koffein og overgang i morsmelken..En annen ting er at mye/overdreven drikking av brus/saft med kunstig søtningsmiddel kan virke lakserende..
    Anyway,lykke til!

    SvarSlett

Tusen takk for at du tar deg tid til å legge igjen kommentar!
For tiden publiseres ikke kommentarer før de er godkjent.
Klem fra
Christine